Nejbližší koncerty

  • 25.11.2017 Ústí nad Labem – Severočeské divadlo
  • 27.11.2017 Praha - Retro
  • 28.11.2017 Praha - Retro

studio 8

Ahoj lidé dobří,
 tak nám skončil poslední prázdninový víkend a když nebudu počítat hraní na motosrazu v Masečíně u Prahy příští sobotu, tak nám chlapcům, kteří hrajem ve Wohnout, skončila i festivalová sezóna. Rád bych to nějak shrnul.Nejdříve bych se vyjádřila k repertoáru.
 Kdo nás viděl v posledních třech letech, možná si všimnul, že stále začínáme věcí Volaly sály, což kdysi vzniklo jako koncertní intro, pak jsme to na Pedro cd dorazili do finální podoby a s ní startujem naše koncerty v podstatě do teď. Na týhle písničce se totiž dobře udělá zvuk, rozezpíváš se, rozehraješ, rozhejbeš. Navíc je textově příhodná. Chvíli jsme zkoušeli začínat piesničkou Věrní, kterou jsme posléze překopali, dodělali a bude na nový desce. Právě od toho překopání to nešlo hrát, neboť najednou nebyl text. Jo a málem bych zapoměl na intro Dneska večer tady asi bude kapela a bude zpívat falešně a to se nedělá...to bylo na tuším na šňůře.
 Po Masečíně budem hrát až někdy v říjnu a to už bude nová deska venku, takže se asi změní i intro. Zatím ale nevíme nic. Co se týče ostatních věcí, je jasný, že tím, jak přibýdou věci z Rande s panem Bendou, ubydou ostatní. Pro představu, náš koncertní set má tak dvanáct věcí, když máme vlastní akci, tak je to dvakrát tolik. Mám pocit, že už by konečně mohli vypadnout Banány, tím by byly nadobro ztracení, neboť my to, co přestanem hrát zapomenem, a už jsme líný se to znova učit. To je případ třeba Pflusíka, Osmáka a vůbec dost věcí z Kundaly, ze Zlejch not ČéŇani, Xicht atd, z Pedra např Zkouřenín, Lado a už ani nevím. Tyto songy už na 99% hrát nikdy nebudem. Zato budou nový.
 Letos jsme v létě navštívili hodně novejch míst, a naopak na spoustě festivalech, kde jsme hrávali dlouho, se nám nepoštěstilo býti. To se týká Benátský noci, po loňskěm extempóre na Trutnově i Trutnova, a hlavně Rock for People a spol, na což se nás ptá asi deset lidí denně. Jelikož se kolem toho vyrojili spekulace, tak prosímvás vězte, že je to prostě tak, já to řeknu po lopatě, že nám prostě nechtěli dát vatu, to znamená jedno mega dolarů, což je jejich věc a právo, zkrátka normální obchodní nedohoda mezi pořadateli RfP a agenturou, která nás zastupuje. Takže to není ničí vina. My na tyhle záležitosti máme pramalej vliv, nutno podotknout naštěstí, neboť není nic horšího, než se handrkovat o prachy za tak mizernej produkt, jakým je naše těleso. Nám se za to zase nikdo nesere do hraní. Takže shrnuto: nás to mrzí, vliv nemáme, uvidíme, jak to bude příští rok.
 Říct místo, kde to bylo letos nejlepší, no tak to se nedá, neboť by se jinde zlobili. Takže se spíš zmíním o Českým Krumlově, kde jsme hráli teď v pátek s Kollerbandou, což byl náš první společnej koncert, v říjnu a listopadu jich bude ještě asi šest. Kollerbanda je dobrá parta, na kalbě víc než dobrá, takže se těšíme. V Krumlově jsme hráli v pivovarský zahradě, místo víc, než ok, lidi taky. Zkrátka paráda. Ke Krumlovu linem, jezdíme tam několikráte za rok na volný flinkot, protože to je město měst. A i když spíme venku pod mostem, necháme tam vždycky strašně šqáry.
 Teď jsme ale už zase na Nouzově a domícháváme šestou píseň O neposedovi, což je věc, no, haha, no radši nic. Doufáme, že nikdo nepochopí text. Což se snadno stane, neboť patří mezi ty víc na hraně pochopitelnosti. Nechápu ale proč.
 Tady na tomhletom Nouzově budem až do toho Masečína, to už to bude skoro hotový, pak ještě pár dní a my si to můžem pouštět doma. Vy si musíte holt počkat až do října.
Tak se zatím mějte, zdar a sílu. Matěj