Nejbližší koncerty

  • 18.11.2017 Jihlava – DKO
  • 24.11.2017 Svitavy – Fabrika
  • 25.11.2017 Ústí nad Labem – Severočeské divadlo

studio 2

AhOJKAMARADI

 

 Jak už sem minule písal, tak naši bouchátoři a basátoři mají už svůj part v pásu a můžou se libovolně poflakovat jak se jim zamane. Tak svůj čas zabíjejí hraním virtuálního bowlingu, jehož zvuk je vyveden do kytarového aparátu a ten je patřičně vosolenej (termín pro hlasitě nastavený zvuk). Proto třeba ve tři ráno může celé okolí poslouchat báječnou atmosféru hry a  radovat se z nádherných momentů tohoto fyzicky náročného sportu. Kvalitu zápasu poznám podle toho,  že ve dvanáct odpoledne druhého dne vítězná dvojice spí jako dřevo a pokojem se line lihovej smrádek.

 Tak, toliko o pracovní části natáčení a teď k volnému času. Ten momentálně využíváme točením kytar a je třeba vám osvětlit, jak se ty sviňky zadrátovaný dostanou z našich prstíku až k vám do ouška. Tak nejprve je třeba kytaru zapojit, ale tady pozor!!!! Elektrická  kytara je sice elektrická, ale to neznamená, že jí strčíte rovnou do zásuvky. Kdo by to tak udělal, zahrál by tak rychlé sólo, že by mu žádnej muzikant nestačil.

 Jak vám to vysvětlit co nejlépe. Představte si tón jako vykutálenýho kloučka, kterýmu svým jedním brnkem dáte život a vyšlete ho na svojí dlouhou životní cestu. Těch kloučků je samozřejmě více a sou různě spojené, zavibrované, rozhoupané, prostě každéj tón je jinej, přesně tak jak je to u lidí. Někdy se vám taky povede zmetek, kterého pak musíte z nahrávacího pásu potratit a nahradit ho jiným, hezčím. Zahranej klouček proleze ze struny do snímače a potom šňůrou do předzesilovače, což je vlastně pro něj taková základní škola. Jeli dobře připraven, udělá zkoušky na zesilovač koncovej a po jeho absolvování s vyznamenáním de na praxi do reproboxu, kde dostane teprve pořádné zkušenosti na to, aby mohl být sejmutý mikrofónem a nahrán na pás. Takto vyspělej de v řadě jiných tónů do procesu míchacího, kde se prosadí jen ti opravdu nejlepší, kteří sou společně zaznamenány na onen CD disk. Odměnou všemto, těmto  tónům jsou vaše domácí aparatury, vytuněný repráky sporťáků, věže a hlavně jezevčíkové.

 Pokusím se na příště přesvědčit Fenka, aby vám popsal jak se točej bubny.

 

P.S. Od zítřka máme tejden voraz, to aby sme nabrali sílu. V této době zřejmě deník nebude, tak pochopte omluvu a nazdárek příště.

 

Homolka