Nejbližší koncerty

  • 24.11.2017 Svitavy – Fabrika
  • 25.11.2017 Ústí nad Labem – Severočeské divadlo
  • 27.11.2017 Praha - Retro

studio 14

Bre ledne

 

Normálně, sedim tady u počítače, jako jen tak, jakoby nic a najednou píšu zprávu. Pravda, moc často se mě tohle nestává. To spíš takhle rozlejt pivo, nebo někomu šlápnout na nohu, ale jinak co se tejče mojí literatůry, sem na úrovni kosích bratrů.

 Právě se míchá předposlední píseň o Bárónech co mají kanóny, který ládujou a já se taky láduju. Náhodou dole v hospodě zbyla topinka pod sejrem, tak sem si jí zamluvil. Brácha je na chatě s rodící fenečkou Bony a každou chvilku mě příjde zpráva „ ..už je na světě první prtě……už druhý…….další…..a další“, no a už jich je pět. Pět malejch, urousanejch psíků, který sotva věděj, že za pár tejnů už budou hlodat kost a vrtět ocasem na kolemjdoucí co na ně budou mluvit takovou tou psí řečí jako „..no ti sješ kjásnej pejsek, poť sem ty pjcku“.

 Občas si představuju, co se takovému malému, rozkodrcanému štěněti honí hlavou. Nejspíš mu všude něco voní a musí neustále čuchat a ukládat si ty pachy do paměti, aby pak vědělo, že to co tak pěkně voní a má to páníček v ruce je buřt a to co má v tý druhý ruce nestojí ani za rozkousání, neboť je to sice taky buřt, ale né z masa, nýbrž z papírku a určitého druhu vegetace. Pak si musí dávat pozor, jelikož jak říká Karel Čapek, takového štěněte je všude plno a šlápnout na něj je velice pravděpodobné.

 Když jsme u těch zvířat, musím zmínit jednu zajímavost. Jezdíme se často koupat k Berounce na jez a u místního stánku s limčou a pivem se zabydleli havran a straka. Havranovi nabídnete cigáro, von si ho vezme, vy mu ho zapálíte, ale jelikož nedokáže šlukovat, nezakouří si. Ta straka zase krade jako straka. Normálně mě šlohla dva bůry rovnou z ruky, nejspíš střádá na nové hnízdo.

 Zejtra sem poslední den ve studiu a přijedou tři výherci naší webové soutěže. Měl bych se trochu hodit do gala, po těch tejdnech tady došlo ke špindírství.

 

Aoj   Homolka