Nejbližší koncerty

  • 21.6.2019 Brno - Špilberk
  • 22.6.2019 Holešov - Holešovská Regata
  • 22.6.2019 Blansko - Morava park fest

studio č. 13

Áhoj,
 úterý, den zavírací, úmělcí na rekreací…dnes měl psát zprávu umělec konzervatorista Fenek, ale nelze ho k tomu stále dokopat, prostě chodí s jednou rukou v kapse, druhou v rypáku, a to je, jestli se nepletu, půlka studia promrhána. Takže dnes Matěj, protože Zemánek, ani Honza nemůžou, vysvětlím později proč.
 Podle prognóz dnes měl bejt extrahic, a taky to tak od rána vypadalo. Trochu jsme si přivstali, cirka v desítku, a toto ranní ptáčáctví proběhlo jen díky tomu, že s náma včera točil kamarád Roman ze Slovenska, pohodovej týpek, s nímž jsme pracovali od rána do pouhý půlnoci. Takže jsme vytuhli poměrně brzo.
 Jelikož to teda smahalo už takhle brzo, auto se rozjelo, my v něm seděli, za deset minut na Berounce, tam kouping, a obratem návrat do studia, kde jsme s Honzou dodělali poslední resty ke kytarám, tedy Sojčí pírko, což je o myslivosti (je to pojato celkem objektivně, jsou to hovada), a písničky V Mostecký, jejíž prapůvod vzniknul na španělku vloni v Chorvatsku. Ano, tam, kam i letos pojedem a budem se slušně chovat.
 A bylo asi šest a znovu nám to nedalo a vydali jsme se na jez u Křivoklátu, tam, kde byl včera Zemánek na motovýletě. Voda byla luxusní, atmosféra letní, tuleň dělal vejvrtku a tamní přívozní hospoda nás po koupačce na chvíli vcucla. Poklábosili jsme o blízký budoucnosti a Zemánek si dal první dvanáctku na kuráž…
…a po příjezdu druhou, protože přišel jeho čas, přišel čas na jeho part. Ano, onen part, na který tak dlouhou dobu čeká, jeho sólo, jenž bude k vidění za čas taky v koncertní podobě a kvůli němu taky nemůže psát dnešní zprávu, a proto jí nemůže psát ani Honza, on ho kontroluje, jestli slovo „mouřenín“ je dostatečně citlivý. Nemluvě o Fenkovi, kterej bude tvořit zprávu zejtra.
 Teď bude dvanáct, Zemánkovo dvanáctek brzo taky dvanáct, mezitím se láduje semtamslívkou a písnička začíná chytat správnou barvu, no, já myslím, že budete nadšeni! 
 Zejtra je zase už středa, je ho tam třeba, jak někdo říká, ale není kam, jsme na Nouzově a podle toho to tady vypadá. Jdu čuřit.
                                                                     Čau