Nejbližší koncerty

  • 21.6.2019 Brno - Špilberk
  • 22.6.2019 Holešov - Holešovská Regata
  • 22.6.2019 Blansko - Morava park fest

studio č. 11

Čau,

 dnes měl psát deník Fenek, ale opět se vymluvil, že musí tentokrát čůrat, takže se hlásí nedobrovolně Matěj. Právě začíná M.A.S.H. a to je nejhorší čas formulovat zprávu o dnešku, protože člověk by se radši koukal, i když už to viděl mockrát. Vedle v sále Honza nahrává kytaru do Cigána, Zemánek se kyvadlově přesunuje nahoru dolů, rozumějte: jelikož my jsme v procesu, nosí nám občerstvení, uzobává a říká, že neuzobává. Fenek, jak již bylo řečeno, čůrá doma, já píšu blitky a takovej je stav naší kapely ve 23:05 večer.

 Včera jsme hráli na Rock for People, ale byli jsme tam k vidění už předevčírem, měli jsme přece ty dva dny volna, a tak jsme si alespoň trochu užili. Speciálně rytmická sekce v noci z pátku na sobotu…tralalá, ulilí, jujujů...Potkali jsme mračno známejch a hodně jsme jich určitě minuli. A koncert? Pardón, dost chyb tam bylo, ale lidi to snad zkousli, bylo jim vysvětleno, že my štůdujem a zapoměli. Při poslední písničce se spustili hromy a blesky a jelikož to byla Funglovka alias Blázni, prostě nová věc, skoro premiéra, tý vole dost blázinec. Po produkci jsme se urychleně přesunuli do centrální budovy schovat se před deštěm a najít bar, tedy všichni až na Honzu, kterej chudák poslech radu vyjuchanýho Fenka, a čekal na odjezd hodinu a půl na dešti. Nastydnul, a proto se dnes nemohl zůčastnit nahrávání kusu Prdel, původně HC písničky, ze který Fenek udělal disco.

 Písnička Prdel je tedy disco a má nejzamotanější text na nový desce. Význam znám jenom já,  a to ještě možná. Malinko nás inspiroval Dj George, to je u nás na vyžlovsku vyhlášenej kápo přes hudební zábavu, ale celá věc bude nakonec věnovaná Arnštajnovi, což je náš kámoš lufťák, kterej si stěžuje, že neuděláme řáckej cajd. Ono vůbec hodně textů bude vycházet z okolí Jevan, Kozojed, Vyžlovky, Kostelce, a sahá to a ž do Sázavy, okruhem Kutná Hora, Českej Brod, Úvaly, Doubravčice, Sibřina, ….jest to tím, že my jsme tam nuceni bydlet, je tam totiž ženská věznice.

 Ode dneška máme šest dní na to abychom stihli: dotextovat, nazpívat a nabrnkat kytarama  čtyři věci + dohrát ňáký sem-tam brnky, naše výsostná vokalistka Hanka musí pomoct tak v pěti věcech, zkrátka, jestli tohle stihnem, je dvanáct věcí připravenejch na závěrečnej mix, následně k lisaci, k prodeji, k poslechu…Dá se říct, že když se smíchá náhoda s Andyho vstaním, pár špekama, ňákým alkáčkem na hlasivku a pevnejma nervama, mohlo by se to tak stát. Zrovna tak se může stát, že něco vypadne a bude to někdy za sto let na kompilaci, kterou  urobíme z nevydanejch, ale nahranejch skladeb.

 No, mezitím se M.A.S.H., jak tak koukám, posunul do druhý půlky, Honza je hotovej a já se s váma rozloučím, jdu se věnovat tomu Cigánovi, potřebuje to jako sůl.

 Zejtra píše zprávu Fenek, tak se těšte, prej už fakt.

áhoj