Nejbližší koncerty

  • 4.3.2022 Vratislavice - KC 101010
  • 5.3.2022 Pec pod Sněžkou - Klondike
  • 11.3.2022 Aš - Kulturním centru LaRitma

Proč je Rony tak hubenej

A třeba se vás potomek, jako se to stalo dneska mě, taky zeptá co chcete zahrát na pohřbu… Jestli Vožrali se kuchaři. Já řek že ne.

Ale popořádku. Zatímco Matěj byl zrovna někde ve výškách v letadle cestou z Dubaje (psal mi na facebook zrovna když lez do letadla), Honza v tento moment přistál po procházce z Kozojed v hotelu Praha na Vyžlovce s ohařkou Majdou (bohužel je to jen fenka). A s Honzou jsme se dostali na kecy posmrtné, které nesouvisely s Matějovým letem, ale s tím, že jsme zrovna dostali filozofickou náladu.

On mne totiž včera chtěl zabít opilý host. Zdálo se mu (hostovi), že málo krmím psa Ronyho („proč je ten pes tak hubenej“ slyším už deset let… a deset let odpovídám, že ten pes je hubenej protože tak vypadá, ale že žere za pět jinejch psů… jenže nikdy mne nechtěl kvůli figuře Ronyho nikdo zabít – až včera ten inteligent v hotelu Praha). Seděl jsem u stolu, on nade mnou vlál s prázdným půllitrem, kterým šermoval nad moji hlavou a řval: „Já ti rozkřápnu hlavu za to týrání zvířat“. Co dělat, když vám stojící inteligent destruktivně máchá nad hlavou půllitrem a vy sedíte v nevýhodný pozici mezi stolem a zdí? A tak mne napadlo do toho zamotat ženskou a z toho všeho se tak vymotat. Křiknul jsem na servírku, mladou mrňavou dívenku z Kozojed, ať toho hosta zpacifikuje. A světe div se, zafungovalo to. Holčina, o metr menší než inteligent, ho slušně za minutu vypakovala vně místnosti… Sakra, proč ženský neposílaj víc do válek? (Celý jsem to ovšem hodně zkrátil, ta nebezpečná epizoda trvala čtvrt hodiny…).

No a teď k těm Kuchařům. Na pohřbu je zahrát nechci, řek jsem Honzovi. A jmenoval jsem jiné písně. Nicméně tady vám předkládám Kuchaře s Honzou a Matějem.. a samozřejmě s Fenkem a Zemánkem. Je možné to brát jako pohřební píseň, která se na mým pohřbu hrát nebude. Událo se v pivovaře v Kostelci nad Černými lesy.

PS. A teď zazvonil telefon. Matěj. Zrovna přistál v Praze.