Nejbližší koncerty

  • 24.11.2017 Svitavy – Fabrika
  • 25.11.2017 Ústí nad Labem – Severočeské divadlo
  • 27.11.2017 Praha - Retro

Odpojeni na VŠE

Vypnete elektřinu a máte odpojenou (unplugged) kapelu. Ušetří se za proud a tak je to velmi ekonomické. Předváděli jsme to studentům ekonomie na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Na VŠE jsem měl koncem roku dvě přednášky na multimediální katedře… Zapletl jsem do nich i nějaká videa s Wohnouty… a pak se mě Standa Horny (šéf katedry) ptal, jestli bych si s lidma ze školy nebrnk na závěr slavnostního předávání cen počátkem března… původně mělo jít o třicetivteřinové „něco“. Pak jsem se ptal kluků z W, jestli by do toho šli se mnou… Nakonec z toho byl unplugged koncertík v aule.

Fakt nechápu, proč se koncertům hranejm na akustické kytary říká unplugged. Schválně na takovým koncertu vypněte proud – a to bude teprve unplugged. Neuslyšíte vůbec nic. Protože i na unplugged show jsou akustické nástroje honěné přes pódiové aparáty a pak ven přes PA do diváků stejně jako tzv. elektrické kytary a spol. Takže žádnej unplugged to není, jen se tomu tak podivně říká. Je to jen velkej podvod. Jako ostatně všechno v dnešní prolhané době.

Já jsem unplugged Wohnoutí písničku slyšel poprvé na Vyžlovce na koupáku, a sice před čtyřmi lety na koncertu Los Homolos s Matějem a Borůvkou – vzpomínám si, že Matěj dával mj. Gangu a my s Borů jsme do toho dělali Honzu, Zemánka a Fenka. Pak už to tu a tam pokračovalo, Honza na svých koncertech dával Wohnoutí věci – spolu děláme unplugged Gastrosexuála.
No a náhodně přišla tahle VŠE, kde se dá říct odstartovala myšlenka na unplugged akce Wohnoutu v plné palbě. Tzn. televize Óčko vydá CD a DVD unplugged různých kapel, mj. i Wohnoutu. A W přichystají na podzim regulérní unplugged šňůru. Tak a teď víte všechno. Hlavně to, že až přijdete na unplugged Wohnouty a vytáhnete jim elektrickou šňůru ze zásuvky, ukáže se, že je to všechno podvod, protože kytary i zpěvy přestanou být slyšet. 

PS. Nechal jsem udělat z večera na VŠE koláže u Nyoma Uomansi z Indonésie, ten tam nasekal nějaký hrubky, ale dobří duchové to prý napraví. Jen nevím jak. Autoři opižlaných snímků jsou z VŠE – ing.Libor Krsek, pedagog, ing.Filip Truhlář, pedagog, Franta Procházka, student. V neopižlané formě je najdete tady.