Nejbližší koncerty

  • 24.11.2017 Svitavy – Fabrika
  • 25.11.2017 Ústí nad Labem – Severočeské divadlo
  • 27.11.2017 Praha - Retro

Od Chaťáku po Chilli

Co se dělo s Fotrem od hostování s Wohnouty pátýho listopadu dvanulatřináct v Retro muzic hall Praha? Pár hudebních akcí, z nichž se dokonce jedna odehrála na nejmenovaném WC na trase Praha – Jihlava.

Ledva oschly wohnoutí struny po mecheche v Retru, přišla na řadu jiná partička s homolismem na krku. Los Homolos se sešli na zkoušce na Vyžlovce, aby pak v Chaťáku v Jevanech dali koncertík. Pokud nevíte co je to Chaťák: je to kultovní hospůdka v lese, která vypadá jako by se v ní před padesáti lety zastavil čas. Prostě nostalgická bomba. Předskokana dělal mladičký Vítek Soural, který předvedl poutavý beatboxerský výkon plus pár hitovek s kytarou. Los Homolos hráli jako obvykle ve složení Oleg a Matěj Homolovi, Borůvka a Frederik. Zvláštností koncertu byla kamna s masivním zděným komínem až do stropu. Uprostřed místnosti. Nejenže sálala a kapela se tak pořádně zpotila, ale taky bránila ve výhledu na kapelu asi tak polovině diváků. Což možná bylo někdy i dobře…

Co se týče vánoc, už po páté či šesté jsme dali s Los Homolos vánoční nedělní koncert na návsi Vyžlovky. Je to vždycky dobrodružství, protože se hraje venku, někdy mrzne, jindy prší, jednou byla i sněhová vánice. Tento prosincový koncert jsme poprvé měli skutečné pódium, tedy krytou korbu velkého náklaďáku. Takže jsme byli pod střechou, ale počasí bylo pohodový, takže výhodou bylo hlavně to, že jsme byli nad lidmi. Kterých chodí – či jezdí – fakt hafo. Každým rokem se tam děje zvláštní úkaz, kterýmu fakt nerozumím. Začíná se v pět odpoledne, ale za deset minut pět ještě na návsi není ani noha. Jak se to fyzikálně stane, že se pak za pár minut zaplní prostranství (i lidmi zdaleka), nechápu. Na Štědrý den jsme absolvovali tradiční homolovsko-wohnoutí dopoledně-odpolední popojíždění po Praze a Středočeském kraji. Zcela absentoval Jirka Zemánek. Nezodpovědně se den před tím ožral tak, že nebyl schopný vstát z postele. Večer mi kluci – pardon… Ježíšek – darovali klíčky, ke kterým kupodivu na dvorku stálo i auto. Tak jsme se hned před ním vyfotili (foto). Jak se pak ukázalo, auto jsem dostal proto, abych v něm mohl vozit na výlety Matějova pejska Ronyho a Honzova pejska Majdu (foto). Po vánocích jsme dali s kapelami Emma a Try duby koncert Na Marjánce… Tam jsem mimochodem v listopadu s Emmou točil videoklip, který už je hotový a někdy se s ním tady pochlubím. A pak jsem si zahrál se Tremi duby (foto) v Baráku v Kostelci nad Černými lesy, kde to se mnu dávala i Tereza z Emmy (foto) a já si střihl i Highway to hell s hlavní kapelou večera Agapepe (foto).

Matěj a Honza se courají momentálně po Indii. Ještě než odjel Matěj, stihli jsme demáče Los Homolos, protože budeme točit desku. No a když teď odjížděl Honza, půjčil mi pár hudebních zařízení, aby zvuk LH dostal vyšší kvalitu, což nevím, jestli se povede:(( Milým zpestřením bylo pozvání na posledního ledna do Jihlavy do Chilli baru. Pozvala nás velmi akční dívka Markéta Báťová, která zde vystoupila s Víťou Schrekem. Mimochodem – Markéta teď soutěží v akci talent Vysočiny, tak ji podpořte nějakým tím hlasem. Já jsem taky hrál, mj. i Gastrosexuála a Bohémy. Zlatým hřebem večera byla kapela Lety Mimo… Šlápla, jo. Koncertu se zúčastnil i Kulich, kterého znáte jako zvukaře Wohnoutů. Poprosil mě, abych pozměnil slova jedné mé písně Vožrali se kuchaři na Vožrali se zvukaři… Tak jsem mu vyhověl. Kulich nejen zvučil, ale pak se zúčastnil i jam sesion. Stejně jako místní posluchači. Tedy co Jihlavan, to muzikant, fakt.

Jako bonbónek jsem pro vás připravil video, které jsem natočil cestou do Jihlavy na nějaké benzince na WC s Lety Mimo. Dovolil jsem si k němu udělat i muziku, ale na youtube jsem skromně uvedl Symfonický orchestr obce Vyžlovky se zpěvem Dana Chůlky. Pak něčemu věřte…