Nejbližší koncerty

  • 24.11.2017 Svitavy – Fabrika
  • 25.11.2017 Ústí nad Labem – Severočeské divadlo
  • 27.11.2017 Praha - Retro

NVOP zplodil víc než paterčata

Muzikantsky unikátně plodnou oblastí je kraj NVOP, Na Východ Od Prahy… Což měla být kdysi i stejnojmenná kapela Matěje Homoly a Majkla Fance… Jenže na Matěje se lepil Wohnout a na Majkla dnes už neexistující Nikde Nikdo… a nyní existující Emma.

Nechápu, jak je možné, že na pár čtverečních kilometrech je taková muzikantská úroda, zatímco jinde jsou kraje jalové.
NVOP vezmu od Úval. Divokej Bill, Medvěd 009, v Kozojedech zmíněná Emma či Papa Joe. V Jevanech máme Fanánka (Tři sestry – i když nyní je více v Krkonoších), zesnulého Karla Svobodu, Ladislava Štaidla, Dana Hůlku, Karla Gotta (ale už je pár let pryč). A léta zde tvořili Honza a Matěj z Wohnoutu (dnes je Honza v Kozojedech, Matěj na Vyžlovce nebo v Praze). Jasně… A Vyžlovka. Tak tam jsem mj. já, ha ha, hudební producent Dan Hádl, Borůvka (Le Pneumatiq, Los Homolos), skvělej basák Freďa Janáček (CccTv All Stars, Neruda, Los Homolos, dříve – 123 minut).
Ale vraťme se k začátku. Tedy k letitým kamarádům Matěji Homolovi a Majklu Francovi. Majklova Nikde nikdo dělala v dřevních dobách Wohnoutům předkapelu. A teď v květnu – v hospodě Na Marjánce – dělala Wohnoutům předkapelu Emma (viz YouTube Emma Na Marjánce, Wohnout Na Marjánce).

S Emmou občas hraju coby host.
Vožrali se kuchaři, já s Emmou, Ouvalskej bigbít 2012.

Kromě Majkla v Emmě dřou Tereza Šimůnková, Ruda Rigo, Mitas, Jirka Tvrdík. Občas mi pošlou esemesku. Jako tuhle, když jsem se znenadání ocitnul v nemocnici:
Majkl: Co je s tebou jseš ok? Emma tě zdraví a Terka nemá kalhotky :))
Já: Taky nemám kalhotky.
Majkl: Vole.