Nejbližší koncerty

  • 24.11.2017 Svitavy – Fabrika
  • 25.11.2017 Ústí nad Labem – Severočeské divadlo
  • 27.11.2017 Praha - Retro

Naše DNA a něco o hraní

Čau chapci, ahoj děvčata, staří, mladí a vůbec všicí, kdož máte rádi naší hudbu, která, jak známo, vychází z ruskomongolskotatarských kořenů. Ano přátelé, polovině naší hudební skupiny proudí v žilách ruská krev a tý druhý mongolskotatarská. Osvětlím:

Praděda Homola byl vrchní velitel českých legií, generál, jenž mimo jiné udělal puč na Slovensku a se svojí jednotkou došel až na Ural. Dle pramenů to byl voják jak řemen, vyžadoval naprostou čistotu u všech, na pořádek byl rasoďas a to je důkaz toho, že né všechny vlastnosti se dědí. Když byl na tom Urale, nabrnk si tam naší prabábí a dost možná ještě na ůzemí Ruska uklohnil dědu. A pak se vzali, šli nazpátek do Čech, to bylo před válkou, no a po Mnichovu se stal odbojníkem, až ho někdo prásknul a na Jiřáku v Praze ho chytli a chvíli na to popravili. Proto tedy jsme s bráchou částeční rusáci a původně jsme měli i ruský jména.

Rytmická sekce, to je zvláštní úkaz, nad kterým kroutí hlavami všichni hematologové (jéžiš, snad jsem se nesplet, ale každopádně mám na mysli doktory na krev). Oni mají mongolskotatarskou krev, přestože jejich předci jsou od pradávna čehůni jak poleno. A nikdo neví proč. Mongolové a Tataři nám toho po sobě moc nezanechali, jelikož byli líní psát. Důsledek toho je zapomění na psaní novinek u Zemánka, a proto tentokrát píšu příspěvek na následující týden já, Matěj.

Co nám přineslo uplynulých sedm dní? Kromě běžnejch válek, bouraček, sebevražd a znásilnění různí jedinci slavili narozky, například Zemánek, či Adam z Billů. Jim a dalším potencionálním oslavencům gatulujem.

Pak se taky vrátili lidi z Chorvatska a podávali nám informace, více či méně tajný. Asi tam bylo veselo. Někdo mi říkal, že neví, zda to ještě příští rok bude, ale znáte to, kecá se leccos.

Kromě toho se dva milióny Čechů a Slováků dostavilo na pražskou Letnou, aby vzdali hold klukům z Elánů. Eláni, to je parta, to je spolek a ty jejich sóla na sólové gitáry...! Bombá. My tam teda nebyli, ale informovali nás o tom, že to bylo peklo.

V minulém týdnu se vedla taky dost intenzivní debata na našem fóru, tam nám lidi často vyčítaj, že neobměňujeme repertoár. Tím je myšleno, že jako hrajem furt stejný věci. Tož proč? Eláni je hrajou padesát let a lidí chodí jako sraček. Tož proč tedy?

Kdo zná naše tři dlouhohrající desky, ví, že máme třicet tři oficiálních kusů. Krom toho vyšlo ještě jedno neřadový cd, na kterým jsou nepoužitý písničky a ňáký remixy, nebo co, já to bohužel nemám.A kromě toho máme ještě dvě kafky, Suicidal T. + Lásku od Billů a jednu novou věc, teda spíš kus věci. Já vám napíšu, co nebudem hrát, aby jsme ukončili dohady, hey?

Na vlastním koncertě (tedy né na festivalu a pod) hrajem 22-23 věcí, což je hoďka a půl, víc nejde uzpívat. Takže vyhazujem: Hamoun, Pflusík, Seno, Jevany, Xicht, FGJKA, Papoušku vstávej, Zkouřenína, Kusy kamení, Kristián. Váháme u Osmáka a Číňanů v Tibetu. OK? Jinak to nejde obměnit, neb další desku ještě nemáme. Leda bychom udělali další kavošky, nebo nový věci, ale Fenek se vrátí až za tejden, tak jak to máme stihnout?

Toto říkám v souvislosti se šňůrou, kterou máme od října do prosince, kliknete-li na koncerty, přečtete si, kde budem a kde nebudem - to si teda musíte domyslet. Ještě něco přibude, minimálně Marjánka u Sázavy a Havlíčkův Brod. Ta Marjánka - v sobotu jsme se tam osobně vypravili, abychom to domluvili a jak to skončilo, to vám nebudu radši sdělovat, vlastně ani nemůžu, protože jsem tam byl přítomen jen tělem. Neděle byla každopádně hodně zlá.

Tím končím, jdu si umejt ruce a ostříhat nehty na nich, abych moh jet do Prahy a nedělal ostudu Jevanům, týhle komunistický vesnici, kde bydlí pár páprdů ze Spáje.