Nejbližší koncerty

  • 28.9.2018 Ostrava - Svatováclavské slavnosti piva
  • 29.9.2018 Mnisek pod Brdy - pivni slavnosti

Los Homolos na šípkové omáčce s brušetou

Chaťák je podivuhodné místo v jevanském lese. Podivuhodné je tím, že jsou zde skutečně chaty. A hospoda, taková chatařská. Místní muzikanti si zde podávají dveře, a tak narazíte na Dana Hůlku, Fanánka, anebo na nás. Konkrétně ve středu 6. června 2012 jsme nastoupili ve složení Oleg, Matěj, Borůvka, Freďa a Zemánek. Honza nebyl, páč osiřel na krátké dovče… Předskokana nám dělal AcousticInstruMAN Víťa Soural, měl velký ohlas. Na konec jeho show jsem si s ním střihl improvizaci „Mladej starej“, kterou najdete v minulém okénku.

Ztráta člena kapely
Pak jsme chtěli začít koncert Los Homolos, ale zjisil jsem, že Matěj není… ani jeho auto. Zemánek suše prohlásil, že v Praze Matějovi praskl vodovod v bytě a tak to jel řešit. Tak jsme pokrčili rameny, šli na pódium před popelnicí, která ovšem slouží jako gril trouba – uvidíte ji ve videu v pozici za Matějem. Kdo popelnici ukrad a předělal na grilování nevím, Los Homolos to nebyli, páč už tu stojí mnohem déle, než exituje kapela.
No, když už jsem práskl, že popelnice je ve videu za Matějem, asi je vám jasný, že Matěj dorazil… zrovna když jsem si na pódiu před popelnicí strkal kabel do kytary.

Významný host
Významným hostem byl tentokrát Jiří Zeman, jinak Zemloš, Zemánek či někdy i Blboun Nejapný (promiň Jirko, to máš za tu prasklou vodu). Svým přirozeným šarmem se nám snažil vylepšit kredit, což se mu asi i povedlo. Teda soudě podle toho, že se tvářil spokojeně.

Významní domácí
B jako Borůvka, to je jasný. Ta je vždycky všude nejvýznamnější, protože je ji nejvíc slyšet. A kromě Matěje a mne pak Freďa… Freďa dává ve sborových vokálech tolik potřebný západní přízvuk do našich českých slovíček… je totiž ze Západu, či spíše Severo-Západu, nějakej Viking, Kelt nebo něco na ten způsob… Jsme tak světoví.

Brušeta
Víc už vám povídat nebudu, mrkněte na video… V závěru zazní i Gastrosexuál v mém idiotském podání, Gastrosexuál, kvůli kterýmu je teď diskuze, protože brušeta se nemaže (jak je v textu), ale kouše, protože je to bageta. Já ovšem jednou viděl brušetu rozemletou v mlejnku na strouhanku, kterou si dotyčný fajnšmekr polil smetanovou omáčkou s tymiánem a namazal si pak tu patlaninu na slunečnicový chléb. Takže už na fórech nerejpejte, že se brušeta nedá mazat a ty si Honzo na koncertech nesypej v duchu popel na hlavu.

PS
Ale protože jsem roztržitej, video jsem ustřih ještě před tím, co tam v Gastrosexuálovi zpívám o brušetě. Sypu si popel na hlavu, ale předělávat už to nebudu. Sám si za to můžu, že jsem blbej, a vy dvojnásob, jestli čtete tyhle kraviny.