Nejbližší koncerty

  • 24.11.2018 Pardubice - Congress Centre Palác
  • 30.11.2018 Hodonín - Dům kultury
  • 1.12.2018 Ostrava - Brickhouse

Literární příspěvek č. 2

 

Dobrý den

Jmenuji se Jan a v naší kapele jsem oslovován jako Honza, což teda mě osobně nedává žádnou logiku. Jako slohovku jsem si vybral podrobný rozbor našeho realizačního teamu, protože je to, myslím, věc vědci neprobádaná a v odborných knihách postrádaná.

Taková kapela a její team je velmi prapodivný lidský útvar, spojený z hlav "uměleckých", technických a ekonomických. Často se ovšem stává, že se funkce zaměňujou a ekonomici se pletou do věcí uměleckých, umělci do věcí technických a technici se z toho všeho pak nesměj spléct, protože jsou z toho pak naštvaný, ti umělci, a když jsou naštvaný umělci, tak ekonomici spílaj těm technikům a tak dále a tak dále...prostě všechno je to hrozně dobrodružný. V tomhle zmatku se pak realizují hudební vystoupení a nahrávání desek a kupodivu, většinou vše probíhá zatím úspěšně. A právě ono vystoupení či hudební nosič jsou velmi důležitá spojnice mezi námi a jednou velmi, velmi důležitou složkou toho všeho a to jste vy, diváci, posluchači, fanouškové a kritici.

Popíšu vám teď lidi kolem nás a možná někoho urazím, ale on my pak odpustí, protože budu říkat, že toho lituju a že sem to takhle nechtěl napsat a nakonec se mi jěště omluví za to, že se urazil.

Tak tedy Dáňa, náš manažer, co nás tehdy slyšel na jednom z našich první koncertů, shodou okolností na něm Fenek hrál vožralej jak pes a pochopitelně hrál pod psa a možná proto si nás Dan vybral jako kapelu se zajímavou rytmikou. Funkci manegera snad nemusím nikomu vysvětlovat, jenom tedy těm opravdu nezasvěceným prozradím, že dojednává, dohaduje, telefonuje, faxuje, mailuje......alespoň doufám a vůbec to prostě celí manageruje. Dana poznáte buď podle skůtru, nebo Edy (pitbulteriéra), kterej postrádá tlačítko OFF a neustále musí bejt středem pozornosti. Taky mu občas kouká z ruky kamera a když něco, nebo někoho zvěčňuje, tváří se u toho jak......no a teď sem ho právě málem urazil.

Dalším členem naší koncertní brigády je Karel. Je to potomek herce Karla Augusty a né nahodou mu někdo z nás řekne Bonžórno, pilnej televizní divák by měl pochopit proč ( to by mohl bejt kvíz...odpovědi čekám na našem chatu, odměna je věnování písně dotičnému výherci). Jeho funkce je bejt při koncertě tam, kde se něco zamotá, porouchá, praskne struna, blána či hlasivka (tu je nutno při hraní podlejvat pivkem) a to je většinou na několika místech na jednou. Párkrát už spravoval kytarovej aparát modelínou, prasklou strunu strunou novou či zamotanou šňůru šňůrou nezamotanou. Taky naviguje cestu na vystoupení a zasloužil se o legendární termín tzv. "Karlova zkratka", díky níž se občas vyskytnem tu na Velikonočních ostrovech, tu v Novém Mexiku, nebo i v Tasmánii. Mimochodem, není povolání, které by Karel nedělal, takže jestli nevíte, kde má ruská ponorka differenciál, tak vám to popíše do nejmenšího detailu.

Zvukař Jirka. Jirka je pravej bigbíťák odkojenej kapelama White Snike a pod. Sám je studovanej muzikant, takže občas zaskočí, když je třeba zahrát basu místo Zemánka, kterej si zrovna jde koupit baterku do vysílačky. Když při koncertě někde něco začne pískat nebo vrčet, neotáčejte se směrem k mixážnímu pultu, protože byste Jirku mohli znervóznit a on by pak zapoměl zesílit moje sólo na kterým jsem dělal deset let. Jeho zvukovej výsledek vlastně poslocháte, pokud zrovna není víjmečně za pultem někdo jinej, takže když není slyšet třeba moje kytara, je to buďto jeho chyba, nebo jsem zrovna zapoměl hrát. Ale my Jirku máme rádi protože zvučí dobře, akorát si nechce ustřihnout copánek a namontovat rádio do dodávky, kterou jezdíme.

Pak tady máme lidi, kteří nám externě všelijak pomáhají. Koncerty zařizuje Cyril, kterej má telefon na tom uchu snad přilepenej a když zrovna volá, nebo je volanej, neustále chodí sem a tam (viz. Marečku podejte mi pero - století páry). Když se navzájem nevidíme svítí ná nás osvětlovač Bohuna, zarytej to sparťan, stejně jako technik Karel. Když se s ním potká Zemánek a Fenek, konverzace většinou začíná u vzájemného urážení, jelikož oba jsou slávisti a díky tomu mám jakožto fotbalovej neználek alespoň částečnej přehled o fotbalovém dění. Čili díky Bohunovy za světelnou šou. Co se týče občasného zvučení zaskočí Andy, studiovej zvukař s nímž jsem natočili dvě desky, nebo obrovskej holanďan Bert a občas i Dušák, kterýmu jsme ztratili objímku na mikrofon a je nám to líto. Samozřejmě, důležitá věc jsou naše WWW, které dělá kamarád Peřina a dostal za ně velké ocenění a já ho za to naučím něco na kytaru. Pak jěště fesťáky, kde nám pomáhá AMEBA a taky Mafuna a vůbec nám pomáhá spousta lidí.

Nesmím, také zapomenout na naší vydavatelskou firmu Sony Music/Bonton, která se nás pokuší ukázat světu formou médií, na QUIKSILVER, bez kterýho bysme běhali nahatý a na reklamku Generace, která pro nás dycinky malinkou místnůstku na zkoušení těch našich vopičáren schovala.

No, je toho hodně a doufám, že sem na někoho nezapoměl......počkat.....vlastně......jěště tam je to, no, publikum, diváci, posluchači, bez kterých by tohle všecko bylo úplně zbytečný. Takže jste vlastně taky částí realizačního teamu a my vám za to děkujem.

Zatím se mějte a zdraví Jenda, teda Honza.