Zkušebna s holkama ( jaro 1997 - jaro 2000)

Když se nás někdo zeptá, co všechno ovlivnilo tuhle tvorbu, říkáme pravdu: jak to asi máme vědět? Ale jestli něco fakt mělo inspirující vliv na naše hraní, tak to byla dlouholetá zkušebna v Aqua clubu 2000, což je centrum všech českejch transvestitů, je tam jejich velitelstvý, bydlej tam a maj tam svůj klub, ve kterým se každou sobotu střídaj Vánoce se Silvestrem. Oslava Vánoc a Silvestra v Aquáči je nehorázná kalba, za regulerními svátky v paření nijak nezaostávaje, mnohdy nevíš kdo je ženská a kdo chlap, takže docházelo ke kuriózním situacím, kdy jsme viděli z dáli přicházející siluetu božskýho těla dokonalý roštěnky, ta silueta nabírala na obrysech, rostly jí prsa a ze stínu vyloupával se nádhenej xicht a ještě z půl metru si byl člověk jistej, že má před sebou Miss Florida osobně, leč při dotyku bylo dole cosi navíc...

Hodně z těch holek, teda chlapů, ale vlastně určitě holek, se chovaj v civilu jako holky. Mluvěj spolu zcela vážně: holky, nevíte, kam jsem si já kráva dala to holení?, a když ho nemůže najít, tak s dupnutím: ježišmarjá tak holky, neserte mě, kde mám to holení, já takhle nemůžu ven...Choděj nabalený v nejnovějších Versace obalech a jsou to ultrašarmantní bytosti s vysoce vyvinutým smyslem pro důstojnost. Ale ne všechny jsou ženskejma 24 hodin denně. Některý to maj půl na půl, Jekkyl a Hyde, přes den ty vole, večer ty krávo, převlíkaj se do ženskýho oblečení jenom na Great Travesti Show, se kterým ůspěšně sjížděj naší republiku.

My jsme měli zkušebnu vedle jejich šatny, to znamená, že zdi rezonovaly a padaly obrazy a oni tu hudbu neslyšeli o nic míň, než my. A to on ten náš aparát ňákej ten decibel ze sebe vyplivne. Přesto byli holky ůplně v pohodě, asi právě proto, že to byly holky. Naopak, máme pocit, že nás měli docela rády, prostě platí starý pravidlo, že lidi netolerovaný společností jsou miliónkrát tolerantnější, než ta rádoby společnost sama. Znali nás, leckdy lehce koketovali (teď nás napadá, jaký se v tomhle případě píše koketovali a spol y/i na konci?), ale víš co, z prdele, oni jsou prostě takovej ten typ holek, co kalej a pařej a bavěj se, tancujou na stolech, zpívaj a přitom se proměňujou v Ivety Bartošový a Nadi Urbánkový a vůbec všechny hvězdy nebes pop-music. Nikde se lidi nebaví tak jak v Aqua Clubu! Možná tak na karnevalu v Riodežanéru. Za hodně peněz hodně zábavy.