Vydání a křest a šňůra (26.1.1999 a dále)

26. ledna, v den, kdy deska oficiálně vyšla, jsme hráli před Offspring. Oslava teda důstojná, i když tak debilní ochranku a černý šerify v zákulisí jsme zatím nežrali. Všem velel bejvalej estébák a vyšetřovatel s brutálníma metodama ex kpt.Koťátko - nařáchlý hovado se strašnym obličejovym výrazem, na první pohled buď východní mafián, nebo jasnej fízl. Chodil s vysílačkou a řval: čuráci, co se tady motáte, vy zmrdi líný, jestli vám sem někdo proklouzne, tak vás zplynuju, co na mě čumíš, co máš, he?! S ochrankama u nás v Čechách je to prostě v prdeli. Jak ti pořadatelé šetřej, najímaj si kolikrát na tuhle práci různý nekvalifikovaný blázny, který se voháknou do security drezu a maj pocit vrcholný důležitosti, takže choděj s tonfou v ruce, v každym viděj ilegálníhgo návštěvníka a holkám u vchodu pod záminkou "jestli nemáš u sebe bombu" šahaj mezi nohy. Mj, V Bratislavě, kde jsme hráli s Lucií, nás nechtěli slovenští šerifovja vpustit dovnitř těsně před tím, kdy jsme měli jít na pódium, čímž došlo k excesu, který vyřešil až náš kulturní atašé slovenskej.

Offspring byla poslední kapela, který jsme dělali předkapelu. My jsme asi předkapelovali nejvíc ze všech skupin (dále Reef, Toy Dollz...) a to není moc zdraví prospěšný. I když zkušenost je to bobrovská, přestože jsme většinou kapely, před kterejma jsme hráli, vlastně nikdy předtím nějak víc neposlouchali. Offspring byli výjimka, znali jsme je ze dřív, když si je ještě nelepili pipinky na zeď. No ale jejich koncert spíš prokalen byl, samozřejmě kromě Pretty Fly, kde jsme čekali na to roští z klipu, jenž tam stejně ale nakonec nebylo, podvodníci.

A pak byla šňůra a oficiální křest v pražským Rock Café. Křtil Tomáš Vartecký z Kurtizán a Jirka Hrdina z NHL. Polili tu CunDaLlu šampáňem a bylo zkropeno. Šňůra pak byla střídavě ůspěšná, střídavě míň, bojovalo se se zvukařema, produkcí a leckde s malou návštěvností, prostě těžká realita českýho big beatu konce milénia. Rozvádět do podrobností nechcem a radši to ještě jednou zvopakujem.