CHORVATSKA (září 2001 a 2002)


Po vydání Zlejch not byl dva roky čas do další desky a jak již bylo řečeno, koncertovali jsme o 50péro. Hodně jsme začali jezdit fesťáky, což je nejzábavnější část života muzikanta. Kamarádi, kamarádi, kamarádi…
Nemá cenu jmenovat zde všechny konzíky a festivaly, někde nám bylo dobře, někde moc ne, ale dobrý akce zhusta převažovali. Za všechny se zmiňme o atypický akci, což byli festivaly na území bývalé Jugoslávie.
Kdo byl na nějakém festivalu v chorvatském Tisnu, ví, že zážitky odtamtud jsou nepřenosný. Pokud si je ovšem člověk vůbec pamatuje. Jak to vlastně bylo....
Několik let dozadu prázdniny co prázdniny hrávali český kapely na chorvatským pobřeží. Byl to takovej poloostrov za městem a tam kemp, českej kemp, tedy stany, sprcho-hajzlo-chlívy, rádoby jídelna a hlavně kalicí barák aliasa Konoba, či Kanaba, nebo tak něco, betonovej monolit typu přerostlej bunkr. V kempu se po týdnu střídaly hudební skupiny, a s nimi lidi, kteří na ně přijeli. Zkrátka takovej hóóódně dlouhej fesťák.
Program dne byl jasně nalinkovanej. Přes den volnej poflak po molu, na plážovým volejbale, či ve vlnách, večer koncert a kalba až do rána. Na baru měli jen rakiji a kdo jí nechtěl pít, měl druhou a poslední možnost-rakiji s příchutí nějaký kytky, no humus. Rakije měla tun výhodu, že byla ultralevná, na druhou strnu tomu odpovídala její kvalita. Ale vypilo se jí strašně moc každej den. Tančilo se, zpívalo hromadně, koupalo a vše se dělalo.
Dvěstě lidí tejden s rakijí a muzikou, vše se odehrávající na pár metrch čtverečních, jó, to se to pak mozkům kvasí. S ubíhajícím časem přibejvá fantazie. A lidi se zblázněj. Poprvý jsme tam byli s Billama a se Švihadlem, podruhý opět s Billama, dále Letama Mimo a Support Lesbiens a nikdy na to asi asi nezapomenem, neboť v podstatě ani není na co, když rakije vymazala valnou většinu zážitků. No nic, nebudem se tím dále zaobírat. Každopádně před naší druhou návštěvou Chorvatska jsme nahráli Pedra a o tom je následující kapitola.