Á, kapéla hotová (únor 1996)

No a byli jsme zase po mnoha letech komplet. Kapela. Jako zkušebnu nám Monika sehnala prostor ve sklepě žižkovský střední umělecký školy, kde kdysi studovala a kam mimo jiné, než ho vyhodili v půlce prvního ročníku z počtů kvůli jeho totální dismatematičnosti, chodil Honza. Zkušebnou tou byl sklep, nejposlednější z posledních, jaký ve škole měli. Vlhkost dosahovala vysokejch procent, takže, když jsme tam zhruba po roce končili, rostli na aparátech houby jak po dešti v lese. A navíc halucinogenní. Mezi nima jsme tedy studovali hudbu a občas s námi chodil jamovat i školník, pravej žižkovskej pořez, čtyřicet až padesátník s knírem, kterej ovládal pár základních rock'n'rollovejch riffů. Krom toho on holdoval sběru starejch americkejch bouráků a dokázal o nich sáhodlouze vyprávět, takže co se týče Pontiaků a Cadillaků modely 67-73, známe je nedobrovolně do posledního šroubku.

Nutno uznat, že Fenek jako hudební nadřenec tu kapelu strašně nakop. Věci, který s jeho předchůdci zněly unyle, byly najednou našláplý, upalovaly dopředu. Člověk se o něj vůbec nemusel starat, on to zahrál hned a hlavně nezapomínal, jako mnoho jeho předchůdců. Na druhou stranu byl málo zkaženej, naštěstí zkažení poddajnej, takže se brzo naučil balit a tak.

Tak jsme skládali a šlo to horko těžko, hlavně s tim zpěvem byl furt problém, protože to je hrozně namáhavý a je s tim práce. Musíš vymyslet co zpívat a jak to zpívat a kde to máš brát, ty nápady, když už je všechno vymyšlený? Nám bylo jasný jen jedno, že nechcem gdákat anglicky, vo negativních věcech a vo hezkejch vztazích mezi klukama a holkama. A co se týče kvality našich hlasivek, chrrr, když to tam prostě člověk nemá v tom krku zařízený od přírody, tak to jebe. Proto my to profesionálně jebeme a přiznáváme se, že zpíváme imrvére ve fáčkách.