Bonbónek ke dvacetinám

Vyšla knížka Wohnout Sladkých dvacet (objednat si ji můžete i tady na webu), kterou napsal Matěj. Je plná QR kódů, které vás odkáží na zajímavé artefakty na netu. Ale na tohle okénko tam kvéerko nenajdete.

Knížka je nabitá nejen slovními, ale i obrazovými vzpomínkami. Mám tam hafo fotek, který jsem Honzovi (ten knihu graficky připravoval pro tisk) horečně posílal před jeho zimní toulkou světem. Musel zlom knihy stihnout do odjezdu. Horečně – to znamená, že jsem kvapem prohrabával disky s obrazovými daty i krabice s „celuloidovými“ filmy a zvětšeninami na bromostříbrném papíře. No a během hrabání jsem našel i fotky z období mé kapely OPO (Olegovo pozdní odpoledne), které je hodně provázáno s Matějem i Honzou. S Honzou proto, že u OPO začínal veřejně vystupovat, s Matějem proto, že OPO fotil (vystudoval fotografii) a kolem roku 2000 nahrál i kytary do alba OPO. Tak se na ty fotky mrkněte ať vidíte jak fotil Matěj, jak vypadalo OPO a i my tři chlapi v chalupě… A všimněte si i účesů a vlasů – je to prča.

OPO 1988 – Dušan Spáčil, Maruška Brůmová, Oleg, dvorek ateliéru časopisu Svět v obrazech v Pařížské ulici v Praze – foto Matěj.

OPO 1994 – Oleg, Honza, koncert v kulturním domě Ládví, Praha 8 – foto Matěj. Ta fotka je i v knize Sladkých dvacet.

OPO 1995 – Oleg a Dáša Součková (Dáša je dnes frontman kapely Lily Marlene) v Olegově ateliéru v Praze na Smíchově – foto Matěj.

Matěj, Oleg, Honza, konec devadesátek, Praha Vinohrady – foto ze stativu samospouští.

OPO 2000 – po odchodu Honzy z OPO do Wohnoutu, se stal kytaristou kapely OPO Pepa Cepák (vlevo). Na fotce s Olegem v domácím studiu v Praze – Bohnicích – foto ze stativu samospouští.